Show All Schools
May 16th, 2017

Search the scores/schedules

Baseball 4:30 PM Bucksport (5) @ Central (4)
Baseball 4:30 PM Cheverus (6) @ Noble (2)
Baseball 4:00 PM Cony (2) @ Edward Little (9)
Baseball 4:00 PM Deering (3) @ Windham (5)
Baseball 4:00 PM East Grand (9) @ Southern Aroostook (10)
Baseball 4:00 PM Fort Kent (17) @ Caribou (26)
Baseball 4:00 PM Gardiner (11) @ Belfast (10)
Baseball 4:30 PM George Stevens Academy (5) @ Orono (2)
Baseball 4:00 PM Greely (0) @ Falmouth (4)
Baseball 4:30 PM Greenville (2) @ Bangor Christian (8)
Baseball 4:30 PM Hermon (10) @ Foxcroft Academy (3)
Baseball 4:00 PM Leavitt (11) @ Maine Central Institute (1)
Baseball 3:30 PM Limestone (1) @ Fort Fairfield (11)
Baseball 4:00 PM Lincoln Academy (0) @ Maranacook (9)
Baseball 4:00 PM Lisbon (14) @ Boothbay (4)
Baseball 4:30 PM Massabesic (1) @ Biddeford (4)
Baseball 4:00 PM Nokomis (1) @ Erskine Academy (0)
Baseball 4:00 PM Oak Hill (4) @ Winthrop (15)
Baseball 4:00 PM Oxford Hills (11) @ Brunswick (3)
Baseball 4:00 PM Portland (5) @ Bonny Eagle (2)
Baseball 2:00 PM Presque Isle (9) @ John Bapst (6)
Baseball 12:00 PM Presque Isle (10) @ John Bapst (9)
Baseball 4:00 PM Rangeley (8) @ Buckfield (11)
Baseball 4:30 PM Scarborough (5) @ Marshwood (2)
Baseball 4:00 PM Searsport (9) @ Penobscot (1)
Baseball 7:00 PM Temple (17) @ Highview Christian Academy (2)
Baseball 7:00 PM Thornton Academy (5) @ Gorham (10)
Baseball 3:30 PM Washington Academy (5) @ Lee Academy (4)
Baseball 4:00 PM Wells (11) @ Poland (3)
Baseball 4:00 PM Westbrook (0) @ South Portland (2)
Baseball 4:00 PM Winslow (3) @ Morse High School (13)
Softball 4:00 PM Cony (6) @ Edward Little (12)
Softball 4:00 PM East Grand (2) @ Southern Aroostook (15)
Softball 4:30 PM Greenville () @ Bangor Christian ()
Softball 4:30 PM Hermon (14) @ Foxcroft Academy (1)
Softball 1:00 PM Jonesport-Beals (20) @ Machias (8)
Softball 4:00 PM Leavitt (19) @ Maine Central Institute (10)
Softball 4:00 PM Limestone (15) @ Fort Fairfield (8)
Softball 4:00 PM Lincoln Academy (3) @ Maranacook (14)
Softball 4:00 PM Lisbon (23) @ Boothbay (1)
Softball 1:00 PM Mattanawcook Academy (47) @ Lee Academy (1)
Softball 4:00 PM Nokomis (6) @ Erskine Academy (1)
Softball 4:00 PM Oak Hill (1) @ Winthrop (3)
Softball 4:00 PM Oxford Hills (11) @ Brunswick (2)
Softball 12:00 PM Presque Isle (5) @ John Bapst (6)
Softball 2:00 PM Presque Isle (17) @ John Bapst (7)
Softball 4:00 PM Rangeley (9) @ Buckfield (20)
Softball 4:00 PM Richmond (17) @ Old Orchard Beach (2)
Softball 4:00 PM Scarborough (15) @ Windham (0)
Softball 4:00 PM Searsport (0) @ Penobscot (5)
Softball 4:00 PM Shead (1) @ Narraguagus (19)
Softball 4:30 PM South Portland (4) @ Deering (2)
Softball 3:00 PM Temple (6) @ Highview Christian Academy (11)
Softball 4:30 PM Temple (13) @ Highview Christian Academy (14)
Softball 4:30 PM Thornton Academy (9) @ Maine Girls Academy (2)
Softball 4:00 PM Wells (8) @ Poland (0)
Softball 4:00 PM Winslow (8) @ Morse High School (4)
Lacrosse (Boys) TBD Biddeford (14) @ Wells (13)
Lacrosse (Boys) 4:00 PM Brunswick (18) @ Messalonskee (7)
Lacrosse (Boys) 6:00 PM Erskine Academy (13) @ Lincoln Academy (0)
Lacrosse (Boys) 5:00 PM Gardiner (14) @ Morse High School (7)
Lacrosse (Boys) 4:00 PM Lawrence () @ Cony ()
Lacrosse (Boys) 4:00 PM Lewiston (18) @ Oxford Hills (1)
Lacrosse (Boys) 4:00 PM Maine Central Institute (1) @ Camden Hills (13)
Lacrosse (Boys) 6:15 PM Marshwood (6) @ Windham (18)
Lacrosse (Boys) 4:00 PM Mt. Blue (6) @ Oak Hill (10)
Lacrosse (Boys) 6:00 PM Noble (3) @ Gorham (20)
Lacrosse (Boys) 5:00 PM South Portland (9) @ Thornton Academy (15)
Lacrosse (Boys) 4:00 PM St. Dominic (4) @ North Yarmouth Academy (14)
Lacrosse (Boys) 4:00 PM Wells () @ Freeport ()
Lacrosse (Girls) 4:00 PM Bonny Eagle (16) @ Noble (3)
Lacrosse (Girls) 4:15 PM Cape Elizabeth (13) @ Greely (10)
Lacrosse (Girls) 4:00 PM Fryeburg Academy (4) @ Freeport (16)
Lacrosse (Girls) 4:00 PM Gorham (10) @ Maine Girls Academy (9)
Lacrosse (Girls) 4:30 PM Marshwood (9) @ Cheverus (5)
Lacrosse (Girls) 6:00 PM Scarborough (4) @ Massabesic (18)
Lacrosse (Girls) 4:00 PM Thornton Academy (14) @ Biddeford (3)
Lacrosse (Girls) 4:00 PM Waynflete (8) @ St. Dominic (5)
Lacrosse (Girls) 4:00 PM Wells (6) @ Lake Region (13)
Lacrosse (Girls) 3:30 PM Westbrook (6) @ Deering (7)
Lacrosse (Girls) 3:45 PM Windham (10) @ Portland (5)
Lacrosse (Girls) 6:00 PM York (7) @ Falmouth (10)